Instagram style #1 – 6 guys to follow

Instagram style #1 – 6 guys to follow

It has been a while since I had this thought. Finally I made it and am presenting you with a short selection of stylish Instagram guys which you definitely need to follow, if you do not yet. This is a type of post I would like to publish regularly, maybe every 2 weeks. Instagram is not huge only because it is easy to post pictures straight from the camera. It is huge because people posting there seem to be very friendly and are very open to meet others with similar interests – in my case #menswear.

Pomysł na post o stylowych facetach na Instagramie, których warto obserwować dojrzewał w mojej głowie od dawna. W internecie więcej jest przeglądu ‘modnych’ mężczyzn, a tam znaleźć można albo konta, które śledzą miliony użytkowników jak np celebryci czy modele albo całkiem modowe konta, które mnie nie interesują. Tutaj znajdziecie tylko prawdziwie stylowych facetów, którzy zasługują na miano ikon stylu Instagrama. Chciałbym żeby post tego typu był publikowany co ok 2 tygodnie bo mam w zapasie naprawdę interesujące konta. Instagram w kontekście stylu, wg mnie jest wielki nie dlatego, że bardzo łatwo tam zamieszczać zdjęcia swoich outfitów, ale dlatego, że jego społeczność jest bardzo otwarta i chętna do wzajemnych kontaktów. 

I already met at least few guys in person who I only knew from Instagram before. Some of them, who I really wish to show you in the near future here, will be in Florence this summer for Pitti and I am very much looking forward to meeting them.

So, here it is, my selection of 6 very stylish gents who I follow and find them to be very stylish. They will be a big hit, I am sure, very soon. Please don’t mind the order, it is not a competition ;).

Kilka osób z tej listy udało mi się poznać i z niektórymi zaprzyjaźnić dzięki Instagramowi. Wielu z jest bywalcami targów mody Pitti Uomo w Florencji i spodziewam się ich znowu zobaczyć w połowie czerwca. To niesamowite jak łatwo w dzisiejszym świecie zebrać grupę ludzi zainteresowanych daną dziedziną nawet wcześniej całkowicie sobie obcych. 

Oto moja lista stylowych mężczyzn na Instagramie, których warto śledzić:

Let’s start this instagram style series with the following:

  1. Dennis – kleidsam

Dennis’s style is quite similar to mine. He likes to match different patterns and colours and is very good at it. He uses many colours, very often bold ones and posts regularly. Big fan of Suitsupply, no wonder!

Styl Dennisa, pochodzącego z Niemiec, jest dość podobny do mojego. Jest on fanem wyraźnych i odważnych zestawów często wybierając mocne kolory i tkaniny. Dennis to wielki fan Suitsupply, który powoli zdobywa zasłużoną popularność na Instagramie. Wcale się nie dziwię!

2. Benedikt Fries – perfettobenedetto

Benedikt runs Shibumi Berlin with Niels (who I can assure you will be here in the #2 part). Both of these guys focus on fit and quality. They started with Suitsupply and obviously their own accessories and the slowly moved into mtm and bespoke suits. Regular visitors to Florence and Pitti often have their suits made by Italian tailors. I love Benedikt’s style and could wear everything from his wardrobe. We are also of similar size so maybe one day he could lend me a jacket or two ;). He is much more into classic tailoring pieces and is influenced by famous style icons. Well fitted jacket and very well matched accessories are a standard.

Benedikt to połowa zespołu Shibumi Berlin czyli niemieckiej marki, którą prowadzi razem z Nielsem (możecie być spokojni, Niels na pewno pojawi się w 2 edycji). Oboje najbardziej stawiają najwyżej jakość i dopasowanie. Razem zaczynali od garniturów z Suitsupply aby stopniowo zacząć szyć garnitury mtm czy później bespoke. Często odwiedzają Florencję przez co ich szafa powiększa się coraz bardziej o garnitury włoskiej igły. jestem dużym fanem stylu Benedikta, a ponieważ jesteśmy podobnych gabarytów to chętnie nosiłbym jego rzeczy. Bardzo umiejętnie łączy ze sobą klasyczne wzory czy tkaniny, a jego styl jest bliższy ikonom klasycznej elegancji – dwurzędowe płaszcze w kolorze camelowym, koszule w paski czy krawaty w drobne wzory. Zawsze dobrze dopasowane marynarki i dobrane dodatki to jego znak rozpoznawczy.

Last week in Milan. #menswear #shibumi #ties #bespoke #sartorial #suits #mensstyle #mensfashion #milano #shibumigoestomilano

A photo posted by Benedikt Fries (@perfettobenedetto) on

3. Erik Mannby – erikmannby

Erik comes from Sweden and it is represented in his style. He does not go for fashionable, show-off type of looks. It doesn’t mean however that he can not wear different colour. This photo of him and his fiance was taken in January at Pitti and this was without a doubt one of the best looks of the fair. His style is closer to smart elegance and is somewhere between casual and suit-type look. He likes to wear different shades of the same colours like beige or brown by contrasting it with colourful scarf or cardigan. This I think is his biggest advantage – ability to be stylish without showing off.

Erik pochodzi z Szwecji i myślę, że jest to odwzorowane w jego stylu. Nie jest typem, który lubi modne ciuchy czy ekstrawaganckie zestawy, co nie znaczy też, że nie umie dobrze połączyć ze sobą różnych kolorów. Dowodem na to niech będzie zdjęcie poniżej (z zimowej edycji targów Pitti). Zestaw z tego dnia robił szał nie tylko na Instagramie, ale także na GQ czy Esquire – zdecydowanie jeden z najlepszych look’ów tej edycji. Jego styl jest bardziej zbliżony do eleganckiego casualu niż klasycznej elegancji. Erik lubi zestawy stworzone z elementów o podobnych kolorach, ale innych odcieniach, które przeplata wyrażnymi dodatkami jak szalik czy poszetka. To jedna z największych zalet jego stylu – świetny wygląd bez modnych, ekstrawaganckich dodatków.

Wow, new pictures from last Pitti still pop up. This one is from @desgensenphoto. Cheers!

A photo posted by ERIK MANNBY (@erikmannby) on

4. Olof Nithenius – olof1982

Olof’s style is high quality all over it. He carefully selects brands and tailors he wears. At the same time he likes to use clothes or shoes from different price ranges. He is a fan of Zaremba Bespoke tailor as well as Drake’s or Edward Green. He’s got a very good taste.

Olof to drugi przedstawiciel bardzo dobrze ubranych Szwedów. To uosobienie wysokiej klasy i jakości. Jakość zawsze stawia na pierwszym miejscu. Mimo to, lubi nosić marki z różnych półek cenowych zarówno tych bardzo drogich jak i najdostępniejszych. Jest fanem znanej w Polsce pracowni krawieckiej Zaremba, a także angielskiej marki Drake’s czy angielskich butów Edward Green. Ma bardzo dobry gust i zawsze wygląda znakomicie.

5. Yuho Rehakka – thenordicfit

Yuho is a guy from Finland sporting again, very similar style to mine. I guess I chose these guys for a reason ;). He wears well fitted jackets and suits in versatile colours and patterns. A person you could follow and learn how to start your wardrobe. He’s got many classic pieces in his closet: navy suit, loafers, pocket squares. Yuho often wears very affordable items showing you that looking smart does not necessary has to be expensive.

Yuho pochodzi z Finlandii. Jego styl także jest dość podobny do mojego. W zasadzie to chyba bez powodu nie wybrałem na pierwszy post akurat tych osób ;). Nosi dobrze dopasowane marynarki i garnitury w uniwersalnych kolorach i tkaninach. To ktoś od kogo można uczyć się dobierania podstawowych elementów garderoby i tego jak ją kompletować od początku. W jego szafie znajdują się wszystkie klasyczne elementy takie m.in. jak granatowy garnitur, loafersy czy poszetki. Yuho, warto zaznaczyć, często ubiera marki ogólnie przyjęte za umiarkowane cenowo pokazując, że dobry styl nie musi być bardzo drogi. 

6. Matthew Coles – topgrain

Matt is one of my close friends and I am a big fan of his style, it is truly special. Not often you can see a guy wearing chunky shoes with flannel suit and knitted tie with nonchalance and looking that smart at the same time. He carefully shops for quality items often through charity shops. He is a big fan of Italian tailoring. Started visiting Pitti on his own when I even did not know that such thing exists. If you are looking for inspiration on non-standard looks and very interesting style he is the person to follow. Check his Instagram!

Matthew to jeden z moich najbliższych znajomych. Jestem wielkim fanem jego stylu, który doprawdy jest wyjątkowy. Niezbyt często można spotkać świetnie wyglądającego faceta w francuskich skórzanych butach na podeszwie vibram, flanelowym sportowym garniturze i krawacie typu knit. Matthew nosi swoje ciuchy z nonszalancją, ale jest przy tym elegancki. Cierpliwie wybiera rzeczy, które kupuje. Często zaopatrza się w sklepach z odzieżą używaną lub ebayu znajdując perełki włoskiego krawiectwa. Jest z resztą wielkim jego fanem. Zaczął jeździć na targi Pitti w czasach kiedy ja nawet nie wiedziałem co to jest. Jeśli szukacie ciekawego stylu, nie koniecznie klasycznej elegancji, to Matthew jest jego świetnym przykładem.

Hope you enjoyed it and are looking forward to the next post from this series!

Mam nadzieję, że podoba Wam się ta nowa seria i ten post. Już niedługo kolejny! 😉

Share this Post with your friends