Drake’s Haberdasher Factory Shop Opening #1 (PL)

Drake’s Haberdasher St Factory Shop Opening

I had a pleasure to attend Drake’s last night Haberdasher St factory/shop opening event. Not only it was a great chance to take a look at their latest FW13 collection but also to see some SS14 pieces. As always Drake’s is not dissapointing. The colors, textures and patterns are industry leading, I am not affraid to say. I always thought they produce the most beautifull smart casual ties that you can get and they really do. But ties even being the priority and one of the first items they have been selling are not the only accessory they produce. There are scarfs, pocketsquares, sweaters and even jackets. It all looks like it was designed by Michael Hill with this thought in mind: “Style, comfort and quality rather than fashion” (link).

There will be a second post from Drake’s series about their factory tie production line which I was showed last night as well. As a starting point I can only tell that there is just one seam that is machine-made.

image

image

image

image

image

image

image

And finally as a bonus, here is a photo of Simon Crompton’s (Permanent Style) club tie, which he mentioned here. I was lucky enough to find the No 1/100 tie. I would have thought someone have already bought it. Looks like it is still available. At the same time I wonder which number Simon’s got.

image

image

It was also great to see guys from The Armoury and of course the great Master Mr. Antonio Liverano himself.

Wczoraj wieczorem miałem przyjemność uczestniczyć w imprezie otwarcia nowej fabryki/sklepu firmy Drake’s na Haberdasher St w Londynie. Nie tylko była to świetna okazja do zapoznania się z ich najnowszą kolekcją FW13, ale może przede wszystkim przedsmak tego co zostanie wprowadzone do sprzedaży w sezonie SS14. Jak zawsze Drake’s nie rozczarowuje. Te kolory, tekstury i wzory sprawiają, że Drake’s jest pod tym względem firmą wiodącą w branży, śmiało mogę to powiedzieć. Zawsze uważałem, że produkują jedne z najpiękniejszych krawatów smart casual które można dostać na rynku i naprawdę to robią. Mimo, że ich priorytetem od zawsze były i pozostają krawaty, jedna z pierwszych pozycji jakie wprowadzono do sprzedaży, to biorąc pod uwagę rozwój firmy w ostatnich latach nie dziwi fakt, że dziś można dostac oprócz akcesoriów także piękne kaszmirowe swetry i wełniane marynarki lub płaszcze, szaliki, poszetki, a nawet kurtki. Wszystkie produkty wyglądają zachwycająco i z pewnością zostały zaprojektowane przez Michaela Hilla zgodnie z filozofią założyciela, Michaela Drake’a : “Styl , komfort i jakość , a nie moda” (link) .

Niedługo napiszę drugą częśc z serii Drake’s, tym razem o ich linii produkcyjnej, w fabryce którą miałem okazję także wczoraj oglądnąc. Jako punkt wyjścia mogę tylko powiedzieć, że w całym procesie tworzenia krawata Drake’s jest tylko jeden szew, który wykonywany jest maszyną do szycia.
I wreszcie jako bonus zamieszczam zdjęcie krawata klubowego Simona Cromptona (Permanent Style), jednego z najbardziej znanych blogerów o meskim stylu na świecie. Miałem szczęście znaleźć krawat numer 1/100 z tej limitowanej serii, która miała swoją premierę właśnie wczoraj. Simon mówił, że cały proces tworzenia i jego współpraca z firmą Drake’s trwała dobrych kilka miesięcy i w końcu udało się go szczęśliwie i stylowo zakończyc. Pomyślałbym, że ktoś pierwszy egzemplarz już kupił, a wygląda na to, że jest jeszcze dostępny, przynajmniej w momencie robienia zdjęcia był. Tym samym zastanawiam się, który numer Simon wybrał..
Wspaniale było zobaczyc i spotkac przestawicieli tego znanego i bardzo eleganckiego sklepu w Honk Kongu – The Armoury (http://thearmoury.tumblr.com/) oraz oczywiście wielkiego mistrza krawiectwa pana Antonio Liverano we własnej osobie. The Armoury zostało właścicielem marki Drake’s chyba ok 2 lat temu, więc w zasadzie ich obecnośc nie powinna dziwic. Na pewno jednak nie oczekiwałem spotkania tak wspaniałych osobistości i ikon stylu, które dotąd podziwiałem tylko na blogach.