New project: Gadka Szmatka podcast series

Gadka Szmatka podcast series

First of all, apologies to all English speaking readers. This post will be only in Polish as it is a introduction to my new project – a series of podcasts I recorded with my two fellow bloggers from Poland. In case anyone of you speak Polish you very welcome to read on. 

Od jakiegoś już czasu rozmyślaliśmy ze znajomymi o nowej formie przekazywania ‘stylowych’ informacji, takiej w której obraz nie gra nadrzędnej roli. Forma ta musiała dawać możliwość jak najbardziej efektywnej komunikacji nie tylko z czytelnikami/słuchaczami, ale także między nami ponieważ każdy z nas mieszka w innym mieście. Idealnym narzędziem okazały się podcasty i rozmowy na Skype ;).

W związku z tym chciałbym Wam zaprezentować pierwszy odcinek nowego projektu o nazwie Gadka Szmatka, tj. serii podcastów, które nagraliśmy razem z Szymonem Jeziorko, prowadzącym bloga All Tied Up oraz z Łukaszem Masłowskim, autorem bloga Outdersen. Znamy się nie od dzisiaj, a jak się okazuje, mamy podobne podejście i spojrzenie na modę męską czy blogosferę w ogólności. Rozmowy często trwały godzinami, więc w końcu zapaliła się nam nad głowami żarówka i nagraliśmy pierwszy odcinek podcastu.

On The Air

On The Air

Zanim przesłuchacie pierwszą audycję należy się kilka słów wstępu. Łukasz mieszka w Poznaniu, choć całkiem sporo ostatnimi czasy podróżował, natomiast Szymon urzęduje w Krakowie. Ja natomiast jak mam nadzieje wiecie mieszkam w Londynie. Każdy z nas nie tylko żyje więc w różnych środowiskach, ale także w pewien indywidualny sposób prowadzi swojego bloga, a co za tym idzie kieruje go do różnych czytelników. Różnorodność, mam nadzieję, będzie jednym z plusów podcastów bo w końcu co to za sztuka dyskutować o sprawach, w których we wszystkim się zgadzamy. Mamy jednak podobne podejście do samego blogowania i to najbardziej nas łączy. Każdy z nas ma wystarczającą wiedzę i umiejętności praktyczne by nie kryć się jedynie za ‘pięknymi’ zdjęciami z bloga, ale przede wszystkim informować i dyskutować tak żeby najwięcej na tym skorzystali słuchacze. Nasze wspólne rozmowy zapisane w formacie audio są do tego, wydaje mi się, naprawdę niezłym narzędziem.

Wybaczcie błędy początkujących, przydługie monologi i małe problemy techniczne. Na pewno to dopracujemy i poprawimy część z nich już w kolejnym odcinku. Mam nadzieję, że najważniejsza będzie dla Was ciekawa forma audycji, luźna atmosfera, swoboda i kompetencje Szymona, Łukasza i moje. Jak na gadkę przystało rozmowy są całkiem swobodne. Patrzymy na te nagrania całkiem krytycznie, zachęcam Was też do tego samego. Wszelkie sugestie zarówno poprawek jak i tematów są mile widziane.

Jako krótki wstęp samego nagrania powiem tylko, że możecie dowiedzieć się z niego jak wyglądały początki blogowania naszej trójki, jakie mamy zdanie na temat podejścia do stylu i ubioru. Oprócz tego na podcast składa się też tajemniczo brzmiący segment o nazwie “Błogosławieństwo czy ekskomunika”. Będziecie jednak musieli przesłuchać pierwszy odcinek żeby dowiedzieć się co to takiego :).

Wszelkie pytania, sugestie lub komentarze możecie albo umieścić tutaj w komentarzach albo wysłać na nasz wspólny podcastowy adres: kontakt.gadkaszmatka@gmail.com.

Tymczasem zapraszam na pierwszy, aż 53 minutowy, odcinek podcastu Gadka Szmatka. Blogowa zapowiedź Szymona tutaj i Łukasza tutaj. Dosłownie – do usłyszenia!

Image: Hiveradio.co.uk

Share this Post with your friends