2

Chukka boots review #2 and outfits (PL)

I have finished my latest post (link here) with a conclusion that I would not mention Saint Crispins as they exceed my limit price of 400GBP. I also said that I didn’t mentioned i.e. Carmina, which was a big mistake. It took me just a two or three looks at their boots to realize that they truly deserve a spot in a proper Chukka boot review. As do Saint Crispins. They, however, would only be included in the end so that you can have an idea  how great (and expensive) shoes look like.

Ostatni post skończyłem wnioskując, że skoro buty Saint Crispins przekraczają mój założony limit ceny 400 funtów to nie będę o nich wspominał. Powiedziałem też, że nie wspomnię m.in. o marce Carmina, a to na pewno duży błąd. Wystarczyło dwa lub trzy spojrzenia na ich trzewiki i mnie otrzeźwiło. Przegląd chukka boots bez Carminy nie może nazywac się pełnym, ani ja nie poczuję się spokojny jeśli o nich nie wspomnę. Kto jak kto, ale ta hiszpańska marka na pewno należy do europejskiej czołówki i grzechem było nie napisanie o niej. Tak samo z resztą jak Saint Crispins. Wspomnę jednak o nich dopiero na końcu, już poza zestawieniem.

11. Carmina
This brand is owned by a family whit a more than 150 years of experience in crafting quality tailor-made shoes. Eventhough the number says 11 Carmina would probably be placed somewhere between Crockett&Jones, Foster and Son and Laszlo Vass. Boots cost 400 euro (approx. 335GBP, 1200PLN). I could not find this exact model currently in stock on their website but the 400euro estimate should be right.  Carmina uses high quality french suede for their shoes in deep dark brown colour. The shoe keeps its shape very nicely and hence looks very elegant. A true classic. Made on Rain last and features classic three eyelet lacing. It is definitely one of the best looking boots you can find. Everytime I see Carmina’s shoes I think to myself “Why haven’t I purchased any of their shoes yet?”. I might know what the answer is now..

Jest to marka, która od ponad 150 lat należy do hiszpańskiej rodziny Albadajedo specjalizującej się w produkcji wysokiej jakości obuwia. Mimo tego, że Carmina ‘sklasyfikowana’ została na jedenastym miejscu, to gdyby była w zestawieniu od początku uplasowałaby się gdzieś pomiędzy Crockett&Jones, Foster and Son i Laszlo Vassem – wysoka jakościowo półka więc. Trzewiki kosztują ok 400 euro (ok 335GBP, 1200PLN). Niestety w aktualnej kolekcji nie ma wersji zamszowej, jedynie skórzana, ale na pewno cena 400 euro dotyczyłaby też zamszowego modelu. Carmina wykorzystuje do produkcji wysokiej jakości zamsz Francuski w wyraźnym ciemnym brązowym kolorze. But jest bardzo ładnie wyprofilowany i tak jak pozostałe droższe modele butów wygląda bardzo elegancko. Prawdziwy klasyk. Wykonany na kopycie Rain but posiada 3 dziurki na sznurowadła. Trzeba przyznac, że mimo, że nie najdroższy to jest to jeden z lepiej wyglądających trzewików w zestawieniu. Naprawdę coraz częściej zadaje sobie pytanie “Dlaczego jeszcze nie spróbowałem żadnego modelu od Carminy”. Prawdopodobnie dlatego, że skoro zamawiac buty z Hiszpanii to równie dobrze można wybrac tańszą markę Meermin (prawie o połowę ceny). Prawda, jeśli Carmina przekracza kogoś budżet to Meermin świetnie, nie tak ładnie wyprofilowany ale dobry, ją zastąpi.

900x900px-LL-df7dde7e_692244511_o 900x900px-LL-8f9d08d0_692244285_ochukka-midnight-blue-suede-500px-500px chukka-midnight-blue-suede-add-2-500px-500px chukka-midnight-blue-suede-add-500px-500pxTop 2 photos from styleforum, blue chukka from Leffot.com

12. Justin FitzPatrick
Justin, the founder of his own brand, who most of you can recognize as the person behind his famous ShoeSnobBlog, made his dream come true and launched his collection of shoes. He is quite a designer so you can expect not only nicely crafted but also interestingly designed shoes. I would say the design is his greatest strength. By buying one of his shoes you cannot expect to see any similar on the street – which makes you feel like a special order type of shoe. He uses different materials, matches them together, hence many of the models are made of suede-leather or even tartan-leather combos. His range of shoes can be found here. All shoes are made in Spain using French calf leather and English suede. There is no Brown Chukka Boot at the moment there but I remember it from the last year collection. Below you can find a photo of this model. What is interesting that it has removable fringe, ha! The usual price for J. FitzPatrick shoes is around 310-315GBP and 340-350GBP for boots.

Justin, to założyciel Londyńskiej marki butów J. FitzPatrick i osoba, która może bardziej jest rozpoznawalna pod pseudonimem ShoeSnobBlog(ger), a także przykład na to jak warto podążac za swoimi marzeniami. Jego historia zaczęła się na pozycji sprzedawcy butów dużego sklepu w USA, a kolejnym krokiem było dla niego wyprodukowanie własnej linii obuwia, która ukazała się w zeszłym roku. Justin to przede wszystkim świetny projektant i oprócz tego, że jego buty są bardzo dobrze wykonane, to przede wszystkim ciekawie wyglądają. Według mnie design to ich najważniejsza cecha. Kupując parę jego butów można się spodziewac, że szybko w swoim otoczeniu nie znajdziemy podobnej pary. Sprawia to, że ma się poczucie noszenia butów wykonanych niemal na specjalne zamówienie. W swoich projektach wielokrotnie używa różnych materiałów, łącząc je ze sobą tworzy buty, których cholewka wykonana jest z skóry licowej oraz np. zamszu lub ciekawy model (tutaj) łączący materiał tartan i skórę. Cała jego kolekcja jest dostępna do oglądnięcia tutaj. Wszystkie buty wyprodukowane są w Hiszpanii, skóry cielęce pochodzą z Francji a zamsz z Angli. W aktualnej ofercie nie ma dostępnego modelu Chukka, ale pamiętam, że na pewno widziałem go w sklepie. Może jest już wyprzedany? Możecie go zobaczyc poniżej. Jako dodatek Justin zastosował zdobiący frędzel, który można wyciągac! Cena butów to zwykle ok 310-315GBP (ok 1580PLN) lub 340-350GBP (1700-1800PLN) za trzewiki.

tumblr_mupzce0A9i1s96rjlo1_500Photo courtesy of gentlementools.tumblr.com

Forgive me again for not including Carmina neither J. FitzPatrick shoes in the #1 part of the review. Wow these Carminas look good..Ok sorry. Now the last part which are a couple of photos of nice outfits featuring Chukka Boots. Enjoy and inspire yourself. Cheers.

Wybaczcie jeszcze raz, że nie wspomniałem poprzednio o marce Carmina i o butach J. FitzPatrick podczas pisania pierwszej części przeglądu butów Chukka. Wow..ale te Carminy są piękne. Ok, to już tyle. A na koniec kilka zdjęc z stylizacji wykorzystujących te klasyki. W nich Bond i Steve McQueen odziani i w garnitury i chinosy. Oglądajcie.stc-524-bck-072-classic-last-500px-500px 5241 SCChukka1

tumblr_md3fgowEab1r8t6xio1_500 tumblr_lv0d9hyUC41r2qw8ho1_500 tumblr_mw4ogw5GjZ1slceu6o1_5002j2apzo Quantum-of-Solace-Cardigan-2Photos courtesy of parisiangentleman.fr, letthemysterybe.tumblr.com, hollywoodandtheivylook.tumblr.com, styleforum.com, thesuitsofjamesbond.com